istiyorum

DSCF4357 copy

En önce sağlıklı bir çocuk doğurmak istiyorum. Eli ayağı düzgün olsun ama kız olsun istedim, Allahım gönlüme göre verdi… Hamile kadınım uyumak istiyorum. Gece, gündüz kısa yada uzun kafam sürekli yastık arıyor. Önümdeki uzun ve yorucu aylara hazırlık sanıyorum. Güzel olduğumu, hamilleğin bana yakıştığını, cildimin parladığını, yüzüme bir sakinlik geldiğini, gözlerimin ışıldadığını bilmek istiyorum. Karnınımdaki o yuvarlağın çok güzel durduğunu da bilmek istiyorum :)

Gittikçe büyüyen bedenine uyacak ve içinde şık hissedeceğim kıyafetler istiyorum. O kıyafetleri her yerde arıyorum, zor buluyorum.. Bazen de sadece 9 ay giyeceğim kıyafetler için para harcamak istemiyorum. Kocamın tişörtleriyle idare ederim diyorum. Çocuğumu doğurduktan sonra da en kısa zamanda eski kıyafetlerimin içine girebileceğimi düşünmek istiyorum.

Erim’e zaman ayırabilmeyi, onlara eşit ve adil davranmayı istiyorum. “bebek doğduğunda birinin ağlaması öbürünün uykusunu bozmasa bari” diye düşünmek istiyorum. Kocamın gece bebeği sallamasını, altını değiştirmesini bekliyorum. Annemin çocuk bakımında bana yardım etmesini de istiyorum.

İnsanların “sen şimdi iyisin, bir de doğurunca gör” gibi garip yorumlarını kendine saklamalarını istiyorum. 

Kocamın bana ekstra nazik, anlayışlı ve ilgi dolu davranmasını istiyor ve  yaşadığım duygu fırtınalarını anlamasını istiyorum.

Karnımda kelebeklerin uçtuğunu ve ufaklığın bir oraya bir buraya yüzdüğünü hissetmek istiyorum. Ultrasonda bebeğimin bacak bacak üstüne atarak keyif yaptığını görmek istiyorum. Hayatımdaki o özel adamın karnımı okşamasını, doğmamış bebeğiyle yumuşak ve güven verici bir ses tonuyla konuşmasını istiyorum…

Belki de dünyanın en önemli işini yapıyorum. Bu dünyaya “yaşamı” getiriyorum. O nedenle istediğim herşey hakkımdır.  Ne kadar rahat edersem o kadar mutlu bir hamilelik geçiririm. Mutlu hamile, mutlu bir kadın ve anneye dönüşürüm. Nihayetinde mutlu bir çocuk dünyaya getiririm. 

 Birkaç ay sonra elimde tüm masumiyetiyle bana bakan küçücük bir mucizeyi tutmak istiyorum.  

XOXO

 

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir